Jesteśmy zespołem ekspertów ds. rozwiązań technologicznych dla handlu detalicznego.

Środowisko handlu detalicznego stale się rozwija i poszukuje innowacyjnych sposobów na zwiększenie wydajności pracowników handlu detalicznego, zadowolenia klientów i rentowności. Zapewnienie sprawnego i bezproblemowego ekosystemu cyfrowego jest istotnym elementem współczesnego środowiska handlu detalicznego.

Zunifikowane rozwiązanie cyfrowe przyniesie korzyści zarówno Twoim klientom, jak i pracownikom, pomagając im w szerokim zakresie zadań. W dzisiejszych czasach technologia zintegrowała się z praktycznie każdym punktem kontaktu, od przedsprzedaży – wyświetlania produktów i katalogów cyfrowych po posprzedażowe, takie jak skanowanie paragonów i zwrot produktów. To nowoczesne, oparte na technologii podejście do hali produkcyjnej, uniwersalnie poprawia sposób, w jaki możesz kontaktować się z konsumentami, zwiększać sprzedaż i poprawiać wartość marki.

Dzięki połączeniu naszej wiedzy, doświadczenia i rozległej sieci partnerstw możemy zaoferować szereg rozwiązań technologicznych dla handlu detalicznego, które są dostosowane do wymagań Ciebie, Twoich klientów i Twoich współpracowników.

Niezależnie od tego, czy ludzie robią zakupy w sklepie, przez Internet, czy też w obu przypadkach, odpowiednia technologia jest niezbędna, aby zapewnić klientom bardziej angażujące i wysokiej jakości wrażenia niż kiedykolwiek wcześniej, uwalniając pełny potencjał Twoich operacji.

Jak wykorzystać technologię do stworzenia środowiska wielokanałowego

Jednym z największych wyzwań dla każdego sprzedawcy detalicznego jest utrzymanie bezproblemowej obsługi we wszystkich kanałach, ponieważ granice między sklepem a internetem coraz bardziej się zacierają. W tym wielokanałowym środowisku sprzedawcy detaliczni muszą zatem dostosować swoje działania do zmieniających się oczekiwań.

Najłatwiejszym sposobem dostosowania się do tych ciągle zmieniających się wyzwań jest przyjrzenie się kluczowym wyzwaniom i ich rozwiązaniom technologicznym.

  • Potrzeba mobilnych rozwiązań w punktach sprzedaży
  • Zaawansowana infrastruktura “kliknij i zbieraj”
  • Integracja narzędzi mobilnych
  • Niedokładne poziomy zapasów
  • Skuteczne rozwiązania do zarządzania zapasami
  • Szybkie realizacja zamówień wielokanałowych

Zajmujemy się wszystkimi aspektami handlu detalicznego​

Supermarkety i sklepy spożywcze

Restauracje i
Kawiarnia

Handel elektroniczny

Za kulisami
Magazynowanie i logistyka

Supermarkety

Sklep spożywczy jest jednym z najbardziej złożonych środowisk detalicznych, z ogromną gamą produktów, dużą bazą klientów i fizycznie rozbudowaną infrastrukturą – łącząc się w często unikalne i wieloaspektowe środowisko, w którym technologia odgrywa niezastąpioną rolę w poziomie obsługi, jakiego oczekują klienci. Niezależnie od tego, czy jest to odpowiednia sieć Wi-Fi, zapewniająca brak martwych punktów, czy skanery kodów kreskowych do sprawdzania zapasów i zapasów, supermarket i sklep spożywczy zatrzymałyby się bez pomocy technologii mobilnej. Szybko zbywalne towary konsumpcyjne, w których materiały eksploatacyjne i łatwo psujące się są powszechne, bez dokładnego i niezawodnego zarządzania zapasami, z pewnością nastąpi utrata zapasów, która negatywnie wpłynie na rentowność sklepu. Asortymentowi produktów przywiązuje się duże znaczenie w supermarkecie, znacznie większe niż w większości sklepów detalicznych, co jeszcze bardziej podkreśla znaczenie kontroli zapasów, zarządzania i logistyki.

Sklepy spożywcze

Zwykle, trochę mniejszy niż supermarket, znaczenie zarządzania zapasami i dokładności są nadal niezbędne do monitorowania zapasów, śledzenia dostaw i ponownego zamawiania w razie potrzeby. Oprócz naszych rozwiązań dla dużych osiedli, możemy zaoferować innowacyjne rozwiązania na mniejszą skalę, zapewniając takie same korzyści w postaci skrócenia przestojów, zwiększonej produktywności i zysków, jak w przypadku większych obiektów.

Handel elektroniczny

Podczas gdy witryny sklepowe nadal przenoszą się do sieci, infrastruktura obsługująca sklep e-commerce nadal znajduje się w świecie fizycznym, z ogromnymi magazynami, które zapewniają płynne zakupy online. Zakupy online wiążą się z dodatkowymi zawiłościami środowiska e-commerce, takimi jak kupujący „kup wiele, trzymaj jednego”, wysyłka następnego dnia i dokładne systemy magazynowe w Twojej witrynie.

73%

Klientów korzysta z wielu kanałów do robienia zakupów.

54%

Marki uznają doświadczenie klienta za najważniejszy priorytet.

50%

 Kupujących chce technologii Scan and Go w sklepach spożywczych

1,75 biliona dolarów

Stracił co roku z powodu  nadwyżki magazynowe i zwroty kosztują sprzedawców detalicznych .

Magazynowanie i logistyka w sektorze detalicznym

Magazynowanie i logistyka to podstawa sektora handlu detalicznego, bez dokładnego i elastycznego zarządzania zapasami, zamówienia nie są wysyłane, psuje się żywność i ostatecznie Twoi klienci są niezadowoleni. W tej często skomplikowanej branży jesteśmy ekspertami, a specjalnością firmy Symec jest rozwiązywanie złożonych problemów oraz przedstawianie łatwych do zrozumienia zaleceń i planów, przy jednoczesnym zachowaniu solidności rozwiązania.

Dokładna inwentaryzacja, organizacja i zarządzanie to podstawa skanowania i etykietowania. Nasz zespół ma duże doświadczenie w pomaganiu w inscenizacji i zarządzaniu szeroką gamą skanerów laserowych, obrazowych i 1&2D, dostępnych w różnych formach, od urządzeń do noszenia i bezprzewodowych po rozszerzoną rzeczywistość. Jesteśmy platynowymi partnerami z największymi producentami skanerów, zapewniając, że otrzymasz rozwiązanie do skanowania, które będzie działać zgodnie z Twoimi wymaganiami, Twoją placówką i współpracownikami – pomagając zmaksymalizować czas pracy bez przestojów, zwiększając wydajność i rentowność.

Przy stale rosnącym zapotrzebowaniu na logistykę „dokładnie na czas” nie pozostawia to miejsca na przestoje oprogramowania lub sprzętu. Aby pomóc Ci osiągnąć maksymalny czas sprawności, dysponujemy zespołem certyfikowanych ekspertów, którzy poprowadzą Cię od etapu przed wdrożeniowego do po wdrożeniu. Obejmuje to wszystko, od zarządzania EMM/MDM , przez etapy, kompleksowe umowy serwisowe itp. Nasze biuro pomocy technicznej z siedzibą w Wielkiej Brytanii może pomóc w rozwiązaniu wszelkich problemów z oprogramowaniem i sprzętem, osiągając dużą liczbę poprawek po raz pierwszy, minimalizując przestoje i wymianę sprzętu.

Nie trąbimy o naszej technologii tylko po to, by milczeć na temat wsparcia

Nasze cztery filary specjalizacji w handlu detalicznym.

Oprogramowanie i MDM

Nasz zespół certyfikowanych ekspertów posiada wiedzę i doświadczenie, aby bezproblemowo zarejestrować i zarządzać flotą w oprogramowaniu MDM i linii biznesowej.

Sprzętu

Zapewniamy bezstronne porady dotyczące najlepszego dopasowania produktu, dostosowanego do Twoich wymagań, zapewniając, że otrzymasz najlepszy sprzęt dla Twojej firmy.

Usługi zarządzane

Jesteśmy w stanie zapewnić wiodące w branży usługi zarządzane, zmniejszając obciążenie zespołu wewnętrznego, zwiększając wydajność i oszczędzając pieniądze.

Łączność

Jesteśmy w stanie zapewnić rozwiązania łączności z największymi dostawcami warstwy 1, obsługującymi ujednoliconą komunikację mobilną i IoT.

Rozwiązania Symec, które zasilają sklepy detaliczne

Pomożemy Ci rozwinąć Twoje możliwości omnichannel poprzez rozwój Twojego sprzętu, oprogramowania i łączności. Rozwój w ramach tych trzech pionów może bezpośrednio wpłynąć na sposób, w jaki Twoja firma współdziała z klientami, umożliwiając wydajniejsze i oszczędniejsze zarządzanie operacjami na każdym etapie działalności.

Skanery do inwentaryzacji i kontroli zapasów

Skanery do liczenia zapasów i kontroli zapasów są kluczowym elementem w środowisku detalicznym, oferującym dokładność, wygodę i profesjonalizm. Uzyskanie widoczności zapasów w czasie rzeczywistym zapewnia dokładne informacje, pomagając zwiększyć sprzedaż i ogólnie zapewnia, że Twój sklep ma odpowiednie zapasy we właściwym czasie. Systemy zarządzania zapasami kodów kreskowych z nowoczesnymi komputerami mobilnymi dominują teraz na scenie, zapewniając Twoim pracownikom w pełni funkcjonalne urządzenia robocze z wbudowanymi systemami skanowania.

Niezbędne do dokładnego inwentaryzacji i zarządzania zapasami, bez solidnego, ale elastycznego systemu kodów kreskowych, firma może się zatrzymać, gdy zarządzanie zapasami stanie się nieporęczne i nieefektywne.

Katalogi cyfrowe

Katalogi cyfrowe są idealnym uzupełnieniem frontu sklepu. Odejście od papierowych katalogów starych, cyfrowych katalogów wprowadza do sklepu elementy zakupów online, dając możliwość wyrównania szans z e-commerce.

Klienci wiedzą, że podczas zakupów online otrzymają pouczające, zrelaksowane wrażenia, teraz dzięki tabletom mobilnym możesz wprowadzić do sklepu takie aspekty, jak tradycyjnie tylko online, takie jak recenzje, powiązane produkty, a nawet rozszerzona rzeczywistość. Dostarczanie bezproblemowej obsługi klienta w przestrzeni fizycznej.

Wykorzystanie tabletów jako cyfrowego katalogu w sklepie może łączyć się bezpośrednio z Twoją witryną internetową, wskazując poziomy zapasów, ceny i informacje. Zapewnienie Twoim klientom zawsze aktualnego źródła informacji i innej drogi zakupu.

W zależności od środowiska detalicznego posiadanie całego produktu w sklepie może nie być logiczne. Doskonałym tego przykładem jest projektant wnętrz lub sklep meblowy, w którym duże przedmioty po prostu nie zmieszczą się w lokalu, dodatkowo preferowane mogą być bardziej interaktywne doświadczenia, takie jak rzeczywistość rozszerzona, wyświetlająca produkty, takie jak tapety i farby.

Kliknij i odbierz Rozwiązania

Ponieważ coraz więcej konsumentów przenosi się do sklepów online, sprzedawcy są pod coraz większą presją, aby oferować większy wybór w zakresie realizacji zamówień. Wprowadzenie rozwiązań typu „kliknij i odbierz” zapewnia korzyści zarówno Tobie, jak i Twojemu klientowi. Zapewnienie łatwych w użyciu obiektów magazynowych eliminuje ryzyko i koszty nieodebranych dostaw, ułatwiając życie zarówno Twoim klientom, jak i kierowcom. Inną ważną zaletą jest to, że taniej jest oferować kliknij i odebrać tę dostawę do domu ze względu na pojedynczy punkt dostawy, prawdopodobnie tylko kilka metrów od samych półek.

Technologia samoskanowania w handlu detalicznym

Samodzielne skanowanie detaliczne jest popularną alternatywą dla samoobsługowych kas i zakupów dokonywanych w kasie. Dzięki dołączeniu dedykowanych, wytrzymałych skanerów możesz zapewnić swoim klientom inną metodę robienia zakupów, oszczędzając im czas i energię oraz czyniąc ich obsługę tak bezproblemową, jak to tylko możliwe. Wdrożenie zakupów samoobsługowych przy kasach obok tradycyjnych ma wiele zalet w porównaniu z kasami tradycyjnymi – skracając czas oczekiwania, potencjalną liczbę rezygnacji i zależność od liczby pracowników. Firma Symec oferuje szeroką gamę ręcznych, wytrzymałych skanerów, gotowych do odbioru, skanowania, płatności i wychodzenia z domu zadowolonych klientów.

Łączność

Nasze rozwiązania w zakresie łączności są bardzo wszechstronne i można je dostosować do każdej konkretnej firmy. Niezależnie od tego, czy masz 1000 urządzeń wymagających SIMS, czy plan zbiorczej transmisji danych, możemy współpracować z Tobą, aby zapewnić, że wyjedziesz z najlepiej dopasowaną umową łączności.

Oferujemy szereg urządzeń opartych wyłącznie na Wi-Fi i SIM, które mogą pomóc Twoim współpracownikom pozostać w kontakcie, zmniejszając liczbę przerw i zwiększając produktywność. Dzięki ponad 12-letniemu doświadczeniu w branży telekomunikacyjnej wybraliśmy do współpracy tylko najlepszych dostawców sieci, zapewniając najlepszy zasięg, najszybszą prędkość i najmniej przestojów. O2, EE i Vodafone

Aby uzyskać więcej informacji na temat tego, jak możemy pomóc Twoim obiektom i korzyści, jakie może to przynieść Twojej firmie, nie wahaj się skontaktować z nami już dziś